Koçfinans
Kredi Koruma SigortasıKredi paketinize dahil edebileceğiniz Kredi Koruma Sigortası ile ödemeleriniz devam ederken başınıza gelebilecek risklere karşı ödemelerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Koçfinans’tan kredi kullanıp henüz Kredi Koruma Sigortası yaptırmadıysanız, kredi açılışını takip eden 30 gün içerisinde
sigortanıza sahip olabilirsiniz.

Teminatlar ile ilgili detaylı bilgiler, istisnalar ve limitler, poliçede ve genel şartlar dokümanlarında yer almaktadır.

Koçfinans sigorta ürünleri Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş tarafından sağlanmaktadır.

Kimler Faydalanabilir?

  • Koçfinans'tan kredi kullanan gerçek kişiler
  • Koçfinans'tan kredi kullanan kefili olan tüzel kişiler
  • En az 18 yaşında olup, kredinin vade sonunda en fazla 65 yaşında olacaklar
  • Herhangi bir tedavisi süren veya kronik hastalığı ya da engellilik durumu olmayanlar

Teminatlar

Bordrolu Çalışanlar Ev Hanımları, Öğrenciler, Emekliler
Hayat Teminatı
Tam ve Daimi Maluliyet
İstem Dışı İşsizlik
Kaza ve Hastalık Sonucu Geçici Maluliyet
Tehlikeli Hastalıklar
  • Hayat Teminatı Hayat teminatı ile yaşam kaybı durumunda sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır.
  • Tam ve Daimi Maluliyet Tam ve daimi maluliyet teminatı ile kredi süresi içinde tam ve sürekli olarak malul kalmanız durumunda, sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır.
  • İstem Dışı İşsizlik İstem dışı işsizlik durumunda bu teminat devreye girer ve siz aktif çalışma hayatına dönene kadar kredi taksitlerinizi sizin yerinize öder. Bu teminattan bordrolu çalışan herkes yararlanır. Sigorta tarafından ödenecek taksit sayısı olay başına 6 taksitle sınırlıdır. Bu teminat krediniz süresince toplam 18 ay boyunca koruma sağlar. Teminattan faydalanabilmeniz için devletten işsizlik maaşı hakedişinizin olması gerekmektedir.
  • Kaza ve Hastalık Sonucu Geçici Maluliyet Kaza veya hastalık sonucu 30 günden uzun süreyle iş göremez duruma gelmeniz halinde, kredi taksitlerinizi poliçeniz kapsamında öder. Bu teminattan serbest meslek sahipleri ve devlet memurları yararlanır. Poliçe kapsamında ödenecek taksit sayısı olay başına 6 taksitle sınırlıdır. Poliçe geçici maluliyet süresince toplam 18 taksitinizi korur.
  • Tehlikeli Hastalık Kredi süresi içinde teminat kapsamındaki tehlikeli hastalıklara yakalanırsanız, sigortanız kredi borcunuzun tamamını sizin yerinize kapatır. Bu teminattan emekliler, ev hanımları ve kredi başvurusu sırasında çalışmayanlar faydalanabilir.